
VALEN sengegavl 183x123 cm fra DREAMZONE® er designet til at forbedre din søvnoplevelse. En sengegavl tilføjer stil til dit soveværelse og hjælper med at reducere mærker på væggen, som kan opstå, når man sover tæt på den. Derudover gør den det muligt at sidde komfortabelt i sengen uden at læne sig op ad en hård væg.
Egenskaber
- Størrelse: B183 x H123 x D12 cm
- Montering: Placeres på gulvet og op ad væggen
- Farve: Sand-91
- OEKO‑TEX® STANDARD 100: Testet for skadelige stoffer
- FSC® Mix: Træ‑ og skovbaserede materialer i dette produkt kommer fra FSC‑certificerede, genanvendte eller andre kontrollerede kilder
- DREAMZONE®: Kvalitetsmadrasser og -senge til en fornuftig pris, eksklusivt hos JYSK
Montering
Denne sengegavl er designet til at stå direkte på gulvet og skal placeres op ad en væg for sikker montering.
Farve
Match din sengegavl med andre soveprodukter i samme farvekode Sand-91 for at skabe et sammenhængende udtryk.
OEKO‑TEX® STANDARD 100
Dette produkt er OEKO‑TEX® STANDARD 100‑certificeret. Det betyder, at alle komponenter er testet af uafhængige OEKO‑TEX‑institutter og lever op til strenge grænseværdier for skadelige stoffer.
FSC® Mix
FSC® Mix‑mærket betyder, at alle træ‑ og skovbaserede materialer i produktet kommer fra en kombination af FSC‑certificerede skove, genanvendte kilder eller FSC‑kontrolleret træ.
DREAMZONE®
DREAMZONE® er dedikeret til at forbedre din søvn med individuelle løsninger inden for madrasser og senge. Kvalitet og funktionalitet er i centrum og har været det siden etableringen i Danmark i 2003. DREAMZONE® fås eksklusivt hos JYSK.
| Størrelse | Bredde 183 cm, Højde 123 cm, Dybde 12 cm |
|---|---|
| Bolster | 100% polypropylen |
| Bolster, bagside | 100% polyester |
| Materiale | Møbelstof |
| Fyld | 300 g/m² polyester vattering |
| Materiale | Træfiberplade |
| Farve | Creme |
| Madrasfarve | Sand-91 |
| Instruktion | Tørres af med en fugtig klud |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® Mix, OEKO-TEX® STANDARD 100 |
| Montering | Skal stå på gulv |
| Placering | Skal placeres mod en væg |
| Kvalitet | GOLD |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
VALEN sengegavl 183x123 cm fra DREAMZONE® er designet til at forbedre din søvnoplevelse. En sengegavl tilføjer stil til dit soveværelse og hjælper med at reducere mærker på væggen, som kan opstå, når man sover tæt på den. Derudover gør den det muligt at sidde komfortabelt i sengen uden at læne sig op ad en hård væg.
Egenskaber
- Størrelse: B183 x H123 x D12 cm
- Montering: Placeres på gulvet og op ad væggen
- Farve: Sand-91
- OEKO‑TEX® STANDARD 100: Testet for skadelige stoffer
- FSC® Mix: Træ‑ og skovbaserede materialer i dette produkt kommer fra FSC‑certificerede, genanvendte eller andre kontrollerede kilder
- DREAMZONE®: Kvalitetsmadrasser og -senge til en fornuftig pris, eksklusivt hos JYSK
Montering
Denne sengegavl er designet til at stå direkte på gulvet og skal placeres op ad en væg for sikker montering.
Farve
Match din sengegavl med andre soveprodukter i samme farvekode Sand-91 for at skabe et sammenhængende udtryk.
OEKO‑TEX® STANDARD 100
Dette produkt er OEKO‑TEX® STANDARD 100‑certificeret. Det betyder, at alle komponenter er testet af uafhængige OEKO‑TEX‑institutter og lever op til strenge grænseværdier for skadelige stoffer.
FSC® Mix
FSC® Mix‑mærket betyder, at alle træ‑ og skovbaserede materialer i produktet kommer fra en kombination af FSC‑certificerede skove, genanvendte kilder eller FSC‑kontrolleret træ.
DREAMZONE®
DREAMZONE® er dedikeret til at forbedre din søvn med individuelle løsninger inden for madrasser og senge. Kvalitet og funktionalitet er i centrum og har været det siden etableringen i Danmark i 2003. DREAMZONE® fås eksklusivt hos JYSK.
| Størrelse | Bredde 183 cm, Højde 123 cm, Dybde 12 cm |
|---|---|
| Bolster | 100% polypropylen |
| Bolster, bagside | 100% polyester |
| Materiale | Møbelstof |
| Fyld | 300 g/m² polyester vattering |
| Materiale | Træfiberplade |
| Farve | Creme |
| Madrasfarve | Sand-91 |
| Instruktion | Tørres af med en fugtig klud |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | FSC® Mix, OEKO-TEX® STANDARD 100 |
| Montering | Skal stå på gulv |
| Placering | Skal placeres mod en væg |
| Kvalitet | GOLD |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


