
Elevationsseng 90x200 cm med trådløs fjernbetjening. 1 madras med indbygget elevationsbund og 7 komfortzoner, hvilket giver en unik, ergonomisk korrekt støtte. Øverste lag er med kerne af latex. Nederste lag er med pocket-fjedre 250/m². 1 topmadras, 7 cm tyk med kerne af åndbar latex, der effektivt leder overskydende varme væk. Det vaskbare betræk er kraftigt quiltet med purskum. Inkl. ben. Ekskl. gavl.
| Total højde inkl. ben | 69 cm |
|---|---|
| Gavl | Ekskl. |
| Størrelse | Bredde 90 cm, Længde 200 cm, Højde 47 cm |
| Størrelse | 90x200 |
| Fasthed | Fast |
| Fjedertype | |
| Kerne komposition | 50% naturlatex/50% syntetisk latex |
| Kernehøjde | 16 cm |
| Komfortzoner | 7 |
| Komfortlag 1 (øverst) | 160 mm latex 80kg/m³ |
| Komfortlag 2 | 20 mm purskum 20kg/m³ |
| Springlag 1 (øverst) | 8, , 9/1 |
| Fjedre/m² | 250 |
| Komfortlag 4 | 20 mm purskum 20kg/m³ |
| Bolster | 100% polypropylen |
| Materiale | Vævet |
| Polstring | 20 mm purskum 20kg/m³//20 mm purskum 20kg/m³ |
| Madrasfarve | Grå-32 |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , |
| Motor | Ja |
| Antal motorer | 2 |
| Fjernbetjening | Ja, trådløs med holder |
| Ben/meder | Inkl. ben |
| Højde på ben/meder/hjul | 14 cm |
| Boxklemmer | Ekskl. |
| Kvalitet | GOLD |
| Garanti | 25 års madrasgaranti |
| Samle info | Ben skal monteres |
| Topmadras | |
| Størrelse | Bredde 90 cm, Længde 200 cm, Højde 8 cm |
| Topmadraskerne | Latex |
| Profilering | 1 side |
| Bolstermateriale | 100% polyester |
| Komfortlag 1 (øverst) | 50 mm latex 70kg/m³ |
| Materiale | Strikket |
| Quiltning | 180g/m³ polyester + 8mm purskum |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne, kun betræk |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og de opløsningsmidler, der er angivet for symbol F - mild proces |
| Kerne komposition | 50% naturlatex/50% syntetisk latex |
| Producent |
Elevationsseng 90x200 cm med trådløs fjernbetjening. 1 madras med indbygget elevationsbund og 7 komfortzoner, hvilket giver en unik, ergonomisk korrekt støtte. Øverste lag er med kerne af latex. Nederste lag er med pocket-fjedre 250/m². 1 topmadras, 7 cm tyk med kerne af åndbar latex, der effektivt leder overskydende varme væk. Det vaskbare betræk er kraftigt quiltet med purskum. Inkl. ben. Ekskl. gavl.
| Total højde inkl. ben | 69 cm |
|---|---|
| Gavl | Ekskl. |
| Størrelse | Bredde 90 cm, Længde 200 cm, Højde 47 cm |
| Størrelse | 90x200 |
| Fasthed | Fast |
| Fjedertype | |
| Kerne komposition | 50% naturlatex/50% syntetisk latex |
| Kernehøjde | 16 cm |
| Komfortzoner | 7 |
| Komfortlag 1 (øverst) | 160 mm latex 80kg/m³ |
| Komfortlag 2 | 20 mm purskum 20kg/m³ |
| Springlag 1 (øverst) | 8, , 9/1 |
| Fjedre/m² | 250 |
| Komfortlag 4 | 20 mm purskum 20kg/m³ |
| Bolster | 100% polypropylen |
| Materiale | Vævet |
| Polstring | 20 mm purskum 20kg/m³//20 mm purskum 20kg/m³ |
| Madrasfarve | Grå-32 |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , |
| Motor | Ja |
| Antal motorer | 2 |
| Fjernbetjening | Ja, trådløs med holder |
| Ben/meder | Inkl. ben |
| Højde på ben/meder/hjul | 14 cm |
| Boxklemmer | Ekskl. |
| Kvalitet | GOLD |
| Garanti | 25 års madrasgaranti |
| Samle info | Ben skal monteres |
| Topmadras | |
| Størrelse | Bredde 90 cm, Længde 200 cm, Højde 8 cm |
| Topmadraskerne | Latex |
| Profilering | 1 side |
| Bolstermateriale | 100% polyester |
| Komfortlag 1 (øverst) | 50 mm latex 70kg/m³ |
| Materiale | Strikket |
| Quiltning | 180g/m³ polyester + 8mm purskum |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C skåne, kun betræk |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og de opløsningsmidler, der er angivet for symbol F - mild proces |
| Kerne komposition | 50% naturlatex/50% syntetisk latex |
| Producent |



