
Varenummer: 1090563
| Materiale | 100% bomuld, satin |
|---|---|
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | ** Tørretumbling muligt ved normal temperatur (max. 80ºC) |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vær sikker på at lynlåsen er lukket før vask, Vaskes før brug, Bør vaskes med lignende farver og separat de første gange |
| Pudebetræk størrelse | 60x63/70 cm |
| Vægt | 125 g/m². |
| Trådtal | |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Farve | Antracitgrå |
| Farvemetode | Reaktiv farvet |
| Lukkemekanisme - pudebetræk | Lynlås |
| Kvalitet | GOLD |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Varenummer: 1090563
| Materiale | 100% bomuld, satin |
|---|---|
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | ** Tørretumbling muligt ved normal temperatur (max. 80ºC) |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vær sikker på at lynlåsen er lukket før vask, Vaskes før brug, Bør vaskes med lignende farver og separat de første gange |
| Pudebetræk størrelse | 60x63/70 cm |
| Vægt | 125 g/m². |
| Trådtal | |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Farve | Antracitgrå |
| Farvemetode | Reaktiv farvet |
| Lukkemekanisme - pudebetræk | Lynlås |
| Kvalitet | GOLD |
| Producent | Kontakt Kundeservice |



