
Fiberpude 60x63/70 cm med boxkant, som lader puden holde sin facon og give jævn støtte. Unikt, dunlignende fyld af silikoniserede Trevira Fibelle fiberdun, 650 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres volumen og er nemme at ryste på plads. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Vask 60°C.
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70x3 cm, Højde 16 cm |
| Fyldvægt | 650 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 750 g |
| Mærkevare | Trevira Fibelle |
| Bolster | |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Mønstret, Materiale 100% polyester, Facon 3 cm boxkant |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | GOLD |
| Højde | Mellem |
| Producent |
Fiberpude 60x63/70 cm med boxkant, som lader puden holde sin facon og give jævn støtte. Unikt, dunlignende fyld af silikoniserede Trevira Fibelle fiberdun, 650 g. De bløde, lette fiberdun bevarer deres volumen og er nemme at ryste på plads. Blødt bolster i 100% bomuldscambric. Vask 60°C.
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Hovedpude |
| Størrelse | Bredde 60 cm, Længde 63/70x3 cm, Højde 16 cm |
| Fyldvægt | 650 g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede fiberdun |
| Totalvægt | 750 g |
| Mærkevare | Trevira Fibelle |
| Bolster | |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Mønstret, Materiale 100% polyester, Facon 3 cm boxkant |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | GOLD |
| Højde | Mellem |
| Producent |


