
Praktisk 4-season dyne 135x220 cm som består af 2 sammenknappede dyner. De 2 dyner kan bruges sammen eller hver for sig, alt efter årstid. Blødt, let fyld af silikoniserede hulfibre, 660/880 g. Blødt bolster i 100% mikrofiber. Vask 60°C.
Varenummer: 4000551
| Type | |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 660/880g g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede hulfibre |
| Totalvægt | 2540 g |
| Bolster | 100% polyester, mikrofiber |
| Konstruktion | Mønsterquiltet |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polyestermikrofiber, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Ekstra varm |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |
Praktisk 4-season dyne 135x220 cm som består af 2 sammenknappede dyner. De 2 dyner kan bruges sammen eller hver for sig, alt efter årstid. Blødt, let fyld af silikoniserede hulfibre, 660/880 g. Blødt bolster i 100% mikrofiber. Vask 60°C.
Varenummer: 4000551
| Type | |
|---|---|
| Fyldtype | Fiberdyne |
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 220 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 660/880g g |
| Fyld | 100% polyester, silikoniserede hulfibre |
| Totalvægt | 2540 g |
| Bolster | 100% polyester, mikrofiber |
| Konstruktion | Mønsterquiltet |
| Farve | Hvid |
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polyestermikrofiber, Facon Snorekant |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Egenskaber | |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Ekstra varm |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |


