
Varenummer: 2409200
| Materiale | 90% bomuld/10% hør |
|---|---|
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver |
| Størrelse | Bredde 50 cm, Længde 70 cm |
| Styk pr. pakke | 2 styk |
| Vægt | 170 g/m². |
| Farvemetode | |
| Egenskab | Med broderi |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Varenummer: 2409200
| Materiale | 90% bomuld/10% hør |
|---|---|
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver |
| Størrelse | Bredde 50 cm, Længde 70 cm |
| Styk pr. pakke | 2 styk |
| Vægt | 170 g/m². |
| Farvemetode | |
| Egenskab | Med broderi |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


