
Varenummer: 1758909
| Materiale | 100% polyester (50% genanvendt) |
|---|---|
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vaskes før brug, Bør vaskes med lignende farver og separat de første gange |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 240 cm |
| Vægt | 160 g/m². |
| Farvemetode | Farvet |
| Egenskab | Vandafvisende coating |
| Farve | Beige |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent |
Varenummer: 1758909
| Materiale | 100% polyester (50% genanvendt) |
|---|---|
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vaskes før brug, Bør vaskes med lignende farver og separat de første gange |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 240 cm |
| Vægt | 160 g/m². |
| Farvemetode | Farvet |
| Egenskab | Vandafvisende coating |
| Farve | Beige |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent |