
Varenummer: 1766901
| Materiale | 100% polyester (50% genanvendt) |
|---|---|
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | ** Tørretumbling muligt ved normal temperatur (max. 80ºC) |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og opløsningsmidlerne angivet for symbol F - normal proces |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Vaskes før brug |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 240 cm |
| Vægt | 150 g/m². |
| Farvemetode | Reaktiv farvet |
| Egenskab | Jacquardvævet |
| Farve | Hvid |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Varenummer: 1766901
| Materiale | 100% polyester (50% genanvendt) |
|---|---|
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | ** Tørretumbling muligt ved normal temperatur (max. 80ºC) |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og opløsningsmidlerne angivet for symbol F - normal proces |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Vaskes før brug |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 240 cm |
| Vægt | 150 g/m². |
| Farvemetode | Reaktiv farvet |
| Egenskab | Jacquardvævet |
| Farve | Hvid |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent | Kontakt Kundeservice |