
Varenummer: 1766407
| Materiale | 70% bomuld/30% hør |
|---|---|
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Vaskes før brug |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 240 cm |
| Vægt | 155 g/m². |
| Farvemetode | Farvet |
| Farve | Natur |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Varenummer: 1766407
| Materiale | 70% bomuld/30% hør |
|---|---|
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Vaskes før brug |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 240 cm |
| Vægt | 155 g/m². |
| Farvemetode | Farvet |
| Farve | Natur |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent | Kontakt Kundeservice |