
Varenummer: 1765242
| Materiale | 62% bomuld/38% polyester (100% genanvendt) |
|---|---|
| Vask | 40°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Vaskes før brug |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 240 cm |
| Vægt | 140 g/m². |
| Egenskab | Med broderi |
| Farve | Grå |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Varenummer: 1765242
| Materiale | 62% bomuld/38% polyester (100% genanvendt) |
|---|---|
| Vask | 40°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Vaskes før brug |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 240 cm |
| Vægt | 140 g/m². |
| Egenskab | Med broderi |
| Farve | Grå |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent | Kontakt Kundeservice |