
Varenummer: 1712802
| Materiale | 60% bomuld/40% polyester (100% genanvendt) |
|---|---|
| Vask | 40°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | * Strygning muligt ved lav temperatur (max. 110ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vaskes før brug |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 240 cm |
| Vægt | 190 g/m². |
| Farvemetode | |
| Egenskab | Vandafvisende coating |
| Farve | Råhvid |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Varenummer: 1712802
| Materiale | 60% bomuld/40% polyester (100% genanvendt) |
|---|---|
| Vask | 40°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | * Tørretumbling muligt ved lav temperatur (max. 60ºC) |
| Strygning | * Strygning muligt ved lav temperatur (max. 110ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vaskes før brug |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 240 cm |
| Vægt | 190 g/m². |
| Farvemetode | |
| Egenskab | Vandafvisende coating |
| Farve | Råhvid |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent | Kontakt Kundeservice |