
Varenummer: 1760644
| Materiale | 90% bomuld/10% hør |
|---|---|
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver |
| Størrelse | Bredde 38 cm, Længde 150 cm |
| Vægt | 160 g/m². |
| Farvemetode | |
| Farve | Natur |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent |
Varenummer: 1760644
| Materiale | 90% bomuld/10% hør |
|---|---|
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver |
| Størrelse | Bredde 38 cm, Længde 150 cm |
| Vægt | 160 g/m². |
| Farvemetode | |
| Farve | Natur |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent |