
Varenummer: 1763129
| Materiale | 100% bomuld |
|---|---|
| Vask | 40°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | *** Strygning muligt ved høj temperatur (max. 200ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og de opløsningsmidler, der er angivet for symbol F - mild proces |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Må ikke bleges eller vrides |
| Størrelse | Bredde 40 cm, Længde 150 cm |
| Vægt | 415 g/m². |
| Farvemetode | Pigment printet |
| Egenskab | Håndlavet |
| Farve | Grøn |
| Udseende | Farve og struktur kan variere |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent |
Varenummer: 1763129
| Materiale | 100% bomuld |
|---|---|
| Vask | 40°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | *** Strygning muligt ved høj temperatur (max. 200ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og de opløsningsmidler, der er angivet for symbol F - mild proces |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver, Må ikke bleges eller vrides |
| Størrelse | Bredde 40 cm, Længde 150 cm |
| Vægt | 415 g/m². |
| Farvemetode | Pigment printet |
| Egenskab | Håndlavet |
| Farve | Grøn |
| Udseende | Farve og struktur kan variere |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent |