
Positionsstol i olieret FSC® hårdttræ. Ryglænet kan lænes tilbage i 7 positioner. Det slidstærke træ er behandlet med olie for at beskytte det og fremhæve dets naturlige farve. Regelmæssig oliering af træet anbefales for at bevare dets farve og beskytte det mod fugt. Havestolen kan klappes fladt sammen, hvilket gør den nem at bære og opbevare.
| Størrelse samlet | Bredde 55 cm, Højde 106 cm, Dybde 74 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 45 |
| Stole armlæns højde | 65 cm |
| Vægt | 6 kg |
| Materiale | Stel Massivt akacietræ, Ryg Massivt akacietræ, Sæde Massivt akacietræ, Armlæn Massivt akacietræ, Ben Massivt akacietræ |
| Møbelsko | Polyethylen |
| Funktion | 7 positioner, Kan klappes sammen |
| Behandling | Hvidolieret |
| Farve | Natur |
| Testet til | 110 kg |
| Samle info | Samlet |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Vedligehold | Behandles med træolie i henhold til den vedlagte vejledning. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent |
Positionsstol i olieret FSC® hårdttræ. Ryglænet kan lænes tilbage i 7 positioner. Det slidstærke træ er behandlet med olie for at beskytte det og fremhæve dets naturlige farve. Regelmæssig oliering af træet anbefales for at bevare dets farve og beskytte det mod fugt. Havestolen kan klappes fladt sammen, hvilket gør den nem at bære og opbevare.
| Størrelse samlet | Bredde 55 cm, Højde 106 cm, Dybde 74 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 45 |
| Stole armlæns højde | 65 cm |
| Vægt | 6 kg |
| Materiale | Stel Massivt akacietræ, Ryg Massivt akacietræ, Sæde Massivt akacietræ, Armlæn Massivt akacietræ, Ben Massivt akacietræ |
| Møbelsko | Polyethylen |
| Funktion | 7 positioner, Kan klappes sammen |
| Behandling | Hvidolieret |
| Farve | Natur |
| Testet til | 110 kg |
| Samle info | Samlet |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Vedligehold | Behandles med træolie i henhold til den vedlagte vejledning. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent |



