
Klapstol i olieret FSC® hårdttræ. Det slidstærke træ er behandlet med olie for at beskytte det og fremhæve dets naturlige farve. Regelmæssig oliering af træet anbefales for at bevare farven og beskytte det mod fugt. Havestolen kan foldes fladt, hvilket gør den nem at bære og opbevare.
| Størrelse samlet | Bredde 40 cm, Højde 84 cm, Dybde 53 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 43 |
| Vægt | 3,5 kg |
| Materiale | Stel Massivt eukalyptustræ, Ryg Massivt eukalyptustræ, Sæde Massivt eukalyptustræ, Ben Massivt eukalyptustræ |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Funktion | Kan klappes sammen |
| Egenskaber | Velegnet til altan |
| Behandling | Olieret |
| Farve | Natur |
| Testet til | 110 kg |
| Samle info | Samlet |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Vedligehold | Behandles med træolie i henhold til den vedlagte vejledning. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent |
Klapstol i olieret FSC® hårdttræ. Det slidstærke træ er behandlet med olie for at beskytte det og fremhæve dets naturlige farve. Regelmæssig oliering af træet anbefales for at bevare farven og beskytte det mod fugt. Havestolen kan foldes fladt, hvilket gør den nem at bære og opbevare.
| Størrelse samlet | Bredde 40 cm, Højde 84 cm, Dybde 53 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 43 |
| Vægt | 3,5 kg |
| Materiale | Stel Massivt eukalyptustræ, Ryg Massivt eukalyptustræ, Sæde Massivt eukalyptustræ, Ben Massivt eukalyptustræ |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Funktion | Kan klappes sammen |
| Egenskaber | Velegnet til altan |
| Behandling | Olieret |
| Farve | Natur |
| Testet til | 110 kg |
| Samle info | Samlet |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Vedligehold | Behandles med træolie i henhold til den vedlagte vejledning. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent |



