
Positionsstol med sæde og ryglæn i sandfarvet textiline og stel i pulverlakeret aluminium. Ryglænet kan lænes tilbage i 5 positioner. Textiline er et behageligt, farveægte materiale, der tørrer hurtigt og er let at rengøre. Aluminium er et let og robust materiale, der ikke ruster. Havestolen kan klappes fladt sammen, hvilket gør den nem at bære og opbevare.
| Størrelse samlet | Bredde 58 cm, Højde 111 cm, Dybde 73 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 45 |
| Stole armlæns højde | 64 cm |
| Vægt | 3.5 kg |
| Materiale | , Stål, , , Armlæn Polyethylen, |
| Møbelsko | Polyethylen |
| Funktion | 5 positioner, Kan klappes sammen |
| Farve | Sand |
| Testet til | 110 kg |
| Vedligeholdelsesfri | Ja |
| Samle info | Samlet |
| Vedligehold | Vedligeholdelsesfri. Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent |
Positionsstol med sæde og ryglæn i sandfarvet textiline og stel i pulverlakeret aluminium. Ryglænet kan lænes tilbage i 5 positioner. Textiline er et behageligt, farveægte materiale, der tørrer hurtigt og er let at rengøre. Aluminium er et let og robust materiale, der ikke ruster. Havestolen kan klappes fladt sammen, hvilket gør den nem at bære og opbevare.
| Størrelse samlet | Bredde 58 cm, Højde 111 cm, Dybde 73 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 45 |
| Stole armlæns højde | 64 cm |
| Vægt | 3.5 kg |
| Materiale | , Stål, , , Armlæn Polyethylen, |
| Møbelsko | Polyethylen |
| Funktion | 5 positioner, Kan klappes sammen |
| Farve | Sand |
| Testet til | 110 kg |
| Vedligeholdelsesfri | Ja |
| Samle info | Samlet |
| Vedligehold | Vedligeholdelsesfri. Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent |



