
Varenummer: 2776200
| Materiale | 60% polyethylen (83% genanvendt)/40% ethylen-vinylacetat |
|---|---|
| Størrelse | 150x200 cm |
| Vask | Håndvask |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bemærk, at bruseforhænget kan smitte af, hvis det kommer i direkte kontakt med kemiske stoffer. Lad derfor ikke bruseforhænget komme i kontakt med linoleum |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Design | Mønstret |
| Farve | Hvid |
| Farvemetode | Printet |
| Badeforhæng overskrift | PC snøreringe |
| Vægt | 130 g/m². |
| Kvalitet | BASIC |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Varenummer: 2776200
| Materiale | 60% polyethylen (83% genanvendt)/40% ethylen-vinylacetat |
|---|---|
| Størrelse | 150x200 cm |
| Vask | Håndvask |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Bemærk, at bruseforhænget kan smitte af, hvis det kommer i direkte kontakt med kemiske stoffer. Lad derfor ikke bruseforhænget komme i kontakt med linoleum |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Design | Mønstret |
| Farve | Hvid |
| Farvemetode | Printet |
| Badeforhæng overskrift | PC snøreringe |
| Vægt | 130 g/m². |
| Kvalitet | BASIC |
| Producent | Kontakt Kundeservice |