
Lyocell-dyne 135x200 cm med fugttransporterende fyld af 100% Lyocell, 540 g. Bolster af 100% Lyocell. Gennemsyet firkantet konstruktion for at sikre en jævn fordeling af fyldet. Vask 30°C.
Varenummer: 4023550
| Type | Sommerdyne |
|---|---|
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 540 g |
| Fyld | 100% Lyocell |
| Totalvægt | 1200 g |
| Bolster | 100% Lyocell |
| Konstruktion | Gennemsyet, kvadrater |
| Farve | Blå, Hvid |
| Vask | 30°C ekstra skånsom |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Naturlig tørring | Dryp-tørring |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Blå, Hvid, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Sval |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |
Lyocell-dyne 135x200 cm med fugttransporterende fyld af 100% Lyocell, 540 g. Bolster af 100% Lyocell. Gennemsyet firkantet konstruktion for at sikre en jævn fordeling af fyldet. Vask 30°C.
Varenummer: 4023550
| Type | Sommerdyne |
|---|---|
| Størrelse | Bredde 135 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 540 g |
| Fyld | 100% Lyocell |
| Totalvægt | 1200 g |
| Bolster | 100% Lyocell |
| Konstruktion | Gennemsyet, kvadrater |
| Farve | Blå, Hvid |
| Vask | 30°C ekstra skånsom |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Naturlig tørring | Dryp-tørring |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Blå, Hvid, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | PLUS |
| Isoleringsevne | Sval |
| Garanti | 5 års garanti |
| Producent |


