
Varenummer: 1766844
| Materiale | |
|---|---|
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | ** Tørretumbling muligt ved normal temperatur (max. 80ºC) |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og opløsningsmidlerne angivet for symbol F - normal proces |
| Instruktion | Vaskes før brug, Bør vaskes med lignende farver og separat de første gange |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 320 cm |
| Vægt | 160 g/m². |
| Farvemetode | Reaktiv farvet |
| Egenskab | Pletfri behandling, Jacquardvævet |
| Farve | Beige |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Varenummer: 1766844
| Materiale | |
|---|---|
| Vask | 60°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | ** Tørretumbling muligt ved normal temperatur (max. 80ºC) |
| Strygning | ** Strygning muligt ved normal temperatur (max. 150ºC) |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og opløsningsmidlerne angivet for symbol F - normal proces |
| Instruktion | Vaskes før brug, Bør vaskes med lignende farver og separat de første gange |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 320 cm |
| Vægt | 160 g/m². |
| Farvemetode | Reaktiv farvet |
| Egenskab | Pletfri behandling, Jacquardvævet |
| Farve | Beige |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent | Kontakt Kundeservice |