
Varenummer: 1767300
| Materiale | Forside:100% polyester (20% genanvendt),Bagside:100% polyester,Bort:100% polyester |
|---|---|
| Vask | 30°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og opløsningsmidlerne angivet for symbol F - normal proces |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver |
| Størrelse | Diameter 38 cm |
| Fyldvægt | 240 g/m². |
| Vægt | 75 g/m². |
| Vægt betræk | 24 g |
| Fyld | |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt) |
| Fyldvægt | 26 g |
| Farvemetode | Dispersionstrykt |
| Egenskab | Mikrofiber |
| Farve | Multifarvet |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent |
Varenummer: 1767300
| Materiale | Forside:100% polyester (20% genanvendt),Bagside:100% polyester,Bort:100% polyester |
|---|---|
| Vask | 30°C |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rensning i de opløsningsmidler, der er angivet for symbol P, og opløsningsmidlerne angivet for symbol F - normal proces |
| Instruktion | Bør altid vaskes med lignende farver |
| Størrelse | Diameter 38 cm |
| Fyldvægt | 240 g/m². |
| Vægt | 75 g/m². |
| Vægt betræk | 24 g |
| Fyld | |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt) |
| Fyldvægt | 26 g |
| Farvemetode | Dispersionstrykt |
| Egenskab | Mikrofiber |
| Farve | Multifarvet |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Til kontakt med fødevarer | Ja, kun tørvarer |
| Producent |