
Opgradér din pavillon med LOFOTEN pavillontag. Den råhvide tagdug er modstandsdygtig over for let regn og UV‑beskyttet for at bevare farven. Taget er kompatibelt med LOFOTEN pavillon.
Egenskaber
- Størrelse: B3 x L3 m
- Vandafvisende: Tagdugen er modstandsdygtig over for let regn og dug
- UV-beskyttet: Beskytter tagdugen mod at falme
- Nem montering: Med riblommer
Vandafvisende
Tagdugen er vandafvisende, så du kan bruge dit uderum uden at bekymre dig om let regn eller dug. Med et vandsøjletryk på 1000 mm kan tagdugen holde dig tør i milde vejrforhold.
UV-beskyttet
Polyesterstoffet er UV-beskyttet. Det betyder, at stoffet kan tåle sollys uden at miste farve.
Nem montering
Du kan nemt fastgøre tagdugen til pavillonens tagkonstruktion. Placer ribberne fra tagkonstruktionen i hver af tagdugens riblommer.
| Størrelse | Bredde 300 cm, Længde 300 cm |
|---|---|
| Størrelse usamlet | Bredde 37 cm, Længde 58.5 cm, Højde 4.5 cm |
| Vægt | 2.4 kg |
| Materiale | 100% polyester |
| Dug | 100% polyester |
| Farve | Hvid |
| Vandsøjletryk | 1000 mm/cm² |
| Udstyr | UV-beskyttet, Vandafvisende |
| Blokerer UV-stråling på op til | 98 % |
| Instruktion | Kan pletrenses med vand |
| Samle info | Usamlet |
| Vedligehold | Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Producent |
Opgradér din pavillon med LOFOTEN pavillontag. Den råhvide tagdug er modstandsdygtig over for let regn og UV‑beskyttet for at bevare farven. Taget er kompatibelt med LOFOTEN pavillon.
Egenskaber
- Størrelse: B3 x L3 m
- Vandafvisende: Tagdugen er modstandsdygtig over for let regn og dug
- UV-beskyttet: Beskytter tagdugen mod at falme
- Nem montering: Med riblommer
Vandafvisende
Tagdugen er vandafvisende, så du kan bruge dit uderum uden at bekymre dig om let regn eller dug. Med et vandsøjletryk på 1000 mm kan tagdugen holde dig tør i milde vejrforhold.
UV-beskyttet
Polyesterstoffet er UV-beskyttet. Det betyder, at stoffet kan tåle sollys uden at miste farve.
Nem montering
Du kan nemt fastgøre tagdugen til pavillonens tagkonstruktion. Placer ribberne fra tagkonstruktionen i hver af tagdugens riblommer.
| Størrelse | Bredde 300 cm, Længde 300 cm |
|---|---|
| Størrelse usamlet | Bredde 37 cm, Længde 58.5 cm, Højde 4.5 cm |
| Vægt | 2.4 kg |
| Materiale | 100% polyester |
| Dug | 100% polyester |
| Farve | Hvid |
| Vandsøjletryk | 1000 mm/cm² |
| Udstyr | UV-beskyttet, Vandafvisende |
| Blokerer UV-stråling på op til | 98 % |
| Instruktion | Kan pletrenses med vand |
| Samle info | Usamlet |
| Vedligehold | Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Producent |


