
Daybed i aluminium og lakeret FSC®-hårdttræ. Inkl. luksushynder med slidstærkt, strukturvævet betræk. De bevægelige ryglæn giver dig mulighed for at placere ryghynderne som ønsket. B181 x H71 x D87 cm
Varenummer: 3700099
| Størrelse samlet | Bredde 181 cm, Højde 71 cm, Dybde 87 cm |
|---|---|
| Bordhøjde - gulv til laveste kant af ramme | 48 cm |
| Sædehøjde | 28 |
| Stole armlæns højde | 50 cm |
| Størrelse usamlet | Bredde 77 cm, Længde 182 cm, Højde 34 cm |
| Vægt | 19 kg |
| Materiale | , , , Armlæn Massivt eukalyptustræ, |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Hynde | |
| Sædehynde | Stof 100% polypropylen, Fyld Polyuretanskum/100% polyester, fibre, Skumdensitet 20 kg/m³, Monteringspude 100% polypropylen, Vask 30°C, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Bør altid vaskes med lignende farver, Vær sikker på at lynlåsen er lukket før vask, Vaskbart betræk |
| Ryghynde | Stof 100% polypropylen, Fyld 100% polyesterfiber, Monteringspude 100% polypropylen, Vask 30°C, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Bør altid vaskes med lignende farver, Vær sikker på at lynlåsen er lukket før vask, Vaskbart betræk |
| Personer | 2 |
| Egenskaber | Velegnet til altan |
| Behandling | Lakeret, |
| Farve | Hvid |
| Testet til | 220 kg |
| Inklusiv | Hynder i eksklusiv kvalitet med slidstærkt, strukturvævet betræk |
| Samle info | Usamlet |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Vedligehold | Behandles med træolie i henhold til den vedlagte vejledning. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Daybed i aluminium og lakeret FSC®-hårdttræ. Inkl. luksushynder med slidstærkt, strukturvævet betræk. De bevægelige ryglæn giver dig mulighed for at placere ryghynderne som ønsket. B181 x H71 x D87 cm
Varenummer: 3700099
| Størrelse samlet | Bredde 181 cm, Højde 71 cm, Dybde 87 cm |
|---|---|
| Bordhøjde - gulv til laveste kant af ramme | 48 cm |
| Sædehøjde | 28 |
| Stole armlæns højde | 50 cm |
| Størrelse usamlet | Bredde 77 cm, Længde 182 cm, Højde 34 cm |
| Vægt | 19 kg |
| Materiale | , , , Armlæn Massivt eukalyptustræ, |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Hynde | |
| Sædehynde | Stof 100% polypropylen, Fyld Polyuretanskum/100% polyester, fibre, Skumdensitet 20 kg/m³, Monteringspude 100% polypropylen, Vask 30°C, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Bør altid vaskes med lignende farver, Vær sikker på at lynlåsen er lukket før vask, Vaskbart betræk |
| Ryghynde | Stof 100% polypropylen, Fyld 100% polyesterfiber, Monteringspude 100% polypropylen, Vask 30°C, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Bør altid vaskes med lignende farver, Vær sikker på at lynlåsen er lukket før vask, Vaskbart betræk |
| Personer | 2 |
| Egenskaber | Velegnet til altan |
| Behandling | Lakeret, |
| Farve | Hvid |
| Testet til | 220 kg |
| Inklusiv | Hynder i eksklusiv kvalitet med slidstærkt, strukturvævet betræk |
| Samle info | Usamlet |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Vedligehold | Behandles med træolie i henhold til den vedlagte vejledning. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


