
8 cm tyk topmadras 140x200 cm med kerne af åndbar latex, der effektivt leder overskydende varme væk. Vaskbart strækbetræk med blød, kraftig quiltning.
Varenummer: 3446357
| Madrastype | Topmadras |
|---|---|
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 200 cm, Højde 8 cm |
| Størrelse | 140x200 |
| Pakket | Foldet |
| Kerne | Latex |
| Kerne komposition | 50 mm latex 65 kg/m³, 80% syntetisk latex/20% naturlatex |
| Bolster | 100% polyester |
| Materiale | Strækbetræk |
| Quiltning | 300g/m² polyester |
| Farve | Hvid |
| Vask | 40°C, kun betræk |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vær sikker på at lynlåsen er lukket før vask |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | GOLD |
| Vægt | 12,2 kg |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
8 cm tyk topmadras 140x200 cm med kerne af åndbar latex, der effektivt leder overskydende varme væk. Vaskbart strækbetræk med blød, kraftig quiltning.
Varenummer: 3446357
| Madrastype | Topmadras |
|---|---|
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 200 cm, Højde 8 cm |
| Størrelse | 140x200 |
| Pakket | Foldet |
| Kerne | Latex |
| Kerne komposition | 50 mm latex 65 kg/m³, 80% syntetisk latex/20% naturlatex |
| Bolster | 100% polyester |
| Materiale | Strækbetræk |
| Quiltning | 300g/m² polyester |
| Farve | Hvid |
| Vask | 40°C, kun betræk |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Vær sikker på at lynlåsen er lukket før vask |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Kvalitet | GOLD |
| Vægt | 12,2 kg |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


