
Praktisk 4-season dyne 140x200 cm som består af 2 sammenlynede dyner. De 2 dyner kan bruges sammenlynet og hver for sig alt efter årstid. Fyldt med 100% uld fra texelfår, 700/1260 g. Uld er af natur antibakteriel, temperaturregulerende og fugtabsorberende. Slidstærkt bolster i 100% bomuldspercale. Inkl. opbevaringstaske.
| Type | |
|---|---|
| Fyldtype | Ulddyne |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 700/1260 g |
| Fyld | 100% texeluld |
| Totalvægt | 3360 g |
| Bolster | 100% bomuld, percale |
| Konstruktion | Kanalquiltet |
| Farve | Råhvid |
| Vask | Nej |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rens - mild proces |
| Vedligehold | Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Grå, Materiale 100% bomuld, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , |
| Egenskaber | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Ekstra varm |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |
Praktisk 4-season dyne 140x200 cm som består af 2 sammenlynede dyner. De 2 dyner kan bruges sammenlynet og hver for sig alt efter årstid. Fyldt med 100% uld fra texelfår, 700/1260 g. Uld er af natur antibakteriel, temperaturregulerende og fugtabsorberende. Slidstærkt bolster i 100% bomuldspercale. Inkl. opbevaringstaske.
| Type | |
|---|---|
| Fyldtype | Ulddyne |
| Størrelse | Bredde 140 cm, Længde 200 cm |
| Dynetype | Enkeltdyne |
| Fyldvægt | 700/1260 g |
| Fyld | 100% texeluld |
| Totalvægt | 3360 g |
| Bolster | 100% bomuld, percale |
| Konstruktion | Kanalquiltet |
| Farve | Råhvid |
| Vask | Nej |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Professionel kemisk rens - mild proces |
| Vedligehold | Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Kant | Farve Grå, Materiale 100% bomuld, Facon Kantbånd |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | , |
| Egenskaber | |
| Indpakning | Opbevaringstaske |
| Kvalitet | GOLD |
| Isoleringsevne | Ekstra varm |
| Garanti | 10 års garanti |
| Producent |


