
Monteringspude 40x40 cm med blødt, let fyld af silikoniserede hulfibre (100% genanvendt), 200 g. Bolster i 100% polypropylen. Vask 60°C.
Varenummer: 4331970
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Inderhynde |
| Størrelse | Bredde 40 cm, Længde 40 cm |
| Fyldvægt | 200 g |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt), silikoniserede hulfibre |
| Totalvægt | 213 g |
| Bolster | 100% polypropylen |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polypropylen, Facon Overlock |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Må ikke bleges eller vrides |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | OEKO-TEX® STANDARD 100 |
| Kvalitet | BASIC |
| Højde | Lav |
| Producent |
Monteringspude 40x40 cm med blødt, let fyld af silikoniserede hulfibre (100% genanvendt), 200 g. Bolster i 100% polypropylen. Vask 60°C.
Varenummer: 4331970
| Fyldtype | Fiberpude |
|---|---|
| Pudetype | Inderhynde |
| Størrelse | Bredde 40 cm, Længde 40 cm |
| Fyldvægt | 200 g |
| Fyld | 100% polyester (100% genanvendt), silikoniserede hulfibre |
| Totalvægt | 213 g |
| Bolster | 100% polypropylen |
| Konstruktion | 1 kammer |
| Farve | Hvid |
| Kant | Farve Hvid, Materiale 100% polypropylen, Facon Overlock |
| Vask | 60°C skåne |
| Blegning | Må ikke bleges |
| Tørretumbling | Må ikke tørretumbles |
| Strygning | Må ikke stryges |
| Kemisk rensning og vådrensning | Tåler ikke kemisk rens |
| Instruktion | Må ikke bleges eller vrides |
| Vedligehold | Vaskes og tørres i maskiner, der kan tage mindst 7 kg. Bør rystes og luftes regelmæssigt, må ikke bankes eller støvsuges |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | OEKO-TEX® STANDARD 100 |
| Kvalitet | BASIC |
| Højde | Lav |
| Producent |



