
Nyd skyggen med KOLDING altanparasol. Denne grå parasol er designet til små uderum og har en UV-beskyttet, vandafvisende halvcirkulær dug, en robust stålstang og ubesværet betjening af håndsvinget. B270 x L135 x H234 cm
Egenskaber
- Velegnet til altan: Pladsbesparende design med halv dug
- Håndsving: Åbn og luk parasollen uden besvær
- UV-beskyttet: Beskytter parasollen mod at falme
- Vandafvisende: Parasollen er modstandsdygtig over for let regn og dug
- Ventilation: Ventilationsåbning i parasollen reducerer vindtrykket
- Stålstang: Robust og holdbar
- Parasolfod og overtræk: Købes separat
Velegnet til altan
KOLDING altanparasol har et kompakt design, der er skabt til altaner. Den halvcirkulære dug passer til snævre rum og kan placeres op ad en væg.
Håndsving
Et håndsving gør det nemt og ubesværet at åbne eller lukke parasollen.
UV-beskyttet
Altanparasollen har en polyesterdug, der er UV-beskyttet. Det betyder, at parasollen kan modstå soleksponering, uden at farven falmer.
Vandafvisende
Parasollen er vandafvisende, hvilket giver dig mulighed for at nyde dit uderum uden at bekymre dig om let regn eller dug.
Ventilation
En ventilationsåbning i parasollens top reducerer vindtrykket og tillader luft at cirkulere. Parasollen er derfor mindre tilbøjelig til at vælte i blæsevejr.
Stålstang
Parasollen har en pulverlakeret stålstang, der er både robust og holdbar. Vægten af en stålstang er med til at give god stabilitet.
Parasolfod og overtræk
En parasolfod skal købes separat. Husk at vælge en passende parasolfod på mindst 25 kg, for at holde din parasol stabil i blæsevejr. Du kan også overveje at tilføje et parasolovertræk for at beskytte din parasol, når den ikke er i brug.
| Størrelse samlet | Bredde 270 cm, Længde 135 cm, Højde 234 cm |
|---|---|
| Størrelse usamlet | Bredde 26 cm, Længde 13 cm, Højde 139 cm |
| Vægt | 3,9 kg |
| Dug | 100% polyester |
| Reb | 100% polyester |
| Håndsving | Akrylonitrilbutadienstyren, Aluminium |
| Ribber | Stål |
| Antal ribber | 5 |
| Stang | Stål |
| Stanghøjde | 232 cm |
| Stang diameter | 3,8 cm |
| Farve stang | Grå |
| Låg | Polypropylen |
| Blokerer UV-stråling på op til | 98 % |
| Farve | Mørkegrå |
| Udstyr | Håndsving, Velegnet til altan, UV-beskyttet, Ventilation, Vandafvisende |
| Behandling | Pulverlakeret |
| Vedligehold | Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Producent |
Nyd skyggen med KOLDING altanparasol. Denne grå parasol er designet til små uderum og har en UV-beskyttet, vandafvisende halvcirkulær dug, en robust stålstang og ubesværet betjening af håndsvinget. B270 x L135 x H234 cm
Egenskaber
- Velegnet til altan: Pladsbesparende design med halv dug
- Håndsving: Åbn og luk parasollen uden besvær
- UV-beskyttet: Beskytter parasollen mod at falme
- Vandafvisende: Parasollen er modstandsdygtig over for let regn og dug
- Ventilation: Ventilationsåbning i parasollen reducerer vindtrykket
- Stålstang: Robust og holdbar
- Parasolfod og overtræk: Købes separat
Velegnet til altan
KOLDING altanparasol har et kompakt design, der er skabt til altaner. Den halvcirkulære dug passer til snævre rum og kan placeres op ad en væg.
Håndsving
Et håndsving gør det nemt og ubesværet at åbne eller lukke parasollen.
UV-beskyttet
Altanparasollen har en polyesterdug, der er UV-beskyttet. Det betyder, at parasollen kan modstå soleksponering, uden at farven falmer.
Vandafvisende
Parasollen er vandafvisende, hvilket giver dig mulighed for at nyde dit uderum uden at bekymre dig om let regn eller dug.
Ventilation
En ventilationsåbning i parasollens top reducerer vindtrykket og tillader luft at cirkulere. Parasollen er derfor mindre tilbøjelig til at vælte i blæsevejr.
Stålstang
Parasollen har en pulverlakeret stålstang, der er både robust og holdbar. Vægten af en stålstang er med til at give god stabilitet.
Parasolfod og overtræk
En parasolfod skal købes separat. Husk at vælge en passende parasolfod på mindst 25 kg, for at holde din parasol stabil i blæsevejr. Du kan også overveje at tilføje et parasolovertræk for at beskytte din parasol, når den ikke er i brug.
| Størrelse samlet | Bredde 270 cm, Længde 135 cm, Højde 234 cm |
|---|---|
| Størrelse usamlet | Bredde 26 cm, Længde 13 cm, Højde 139 cm |
| Vægt | 3,9 kg |
| Dug | 100% polyester |
| Reb | 100% polyester |
| Håndsving | Akrylonitrilbutadienstyren, Aluminium |
| Ribber | Stål |
| Antal ribber | 5 |
| Stang | Stål |
| Stanghøjde | 232 cm |
| Stang diameter | 3,8 cm |
| Farve stang | Grå |
| Låg | Polypropylen |
| Blokerer UV-stråling på op til | 98 % |
| Farve | Mørkegrå |
| Udstyr | Håndsving, Velegnet til altan, UV-beskyttet, Ventilation, Vandafvisende |
| Behandling | Pulverlakeret |
| Vedligehold | Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Producent |



