
Modul til modulært loungesæt. Stål. Hynder i hurtigtørrende skum, der ikke absorberer fugt. Betrækket er vand- og pletbestandigt samt UV-beskyttet, hvilket forhindrer farven i at falme. B73 x H69 x D92 cm
| Størrelse samlet | Bredde 73 cm, Højde 69 cm, Dybde 92 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 41 |
| Størrelse usamlet | Bredde 76 cm, Længde 123 cm, Højde 37 cm |
| Vægt | 12 kg |
| Materiale | Stel Stål, Ryg Polyuretanskum, Sæde Polyuretanskum, Ben Polyethylen |
| Møbelsko | Polyethylen |
| Hynde | |
| Sædehynde | Stof 90% polypropylen/10% polyester, Fyld Polyuretanskum, Skumdensitet 20 kg/m³, Monteringspude Textiline (polyester/PVC), Vask Nej, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Bør kun pletrenses |
| Ryghynde | Stof 90% polypropylen/10% polyester, Fyld Polyuretanskum, Skumdensitet 20 kg/m³, Monteringspude Textiline (polyester/PVC), Vask Nej, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Bør kun pletrenses |
| Egenskaber | Hurtigtørrende betræk, , Opløsningsfarvet polyesterstof |
| Behandling | |
| Farve | Mørk sand |
| Testet til | 110 kg |
| Vedligeholdelsesfri | Ja |
| Samle info | Usamlet |
| Vedligehold | Vedligeholdelsesfri. Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent | Kontakt Kundeservice |
Modul til modulært loungesæt. Stål. Hynder i hurtigtørrende skum, der ikke absorberer fugt. Betrækket er vand- og pletbestandigt samt UV-beskyttet, hvilket forhindrer farven i at falme. B73 x H69 x D92 cm
| Størrelse samlet | Bredde 73 cm, Højde 69 cm, Dybde 92 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 41 |
| Størrelse usamlet | Bredde 76 cm, Længde 123 cm, Højde 37 cm |
| Vægt | 12 kg |
| Materiale | Stel Stål, Ryg Polyuretanskum, Sæde Polyuretanskum, Ben Polyethylen |
| Møbelsko | Polyethylen |
| Hynde | |
| Sædehynde | Stof 90% polypropylen/10% polyester, Fyld Polyuretanskum, Skumdensitet 20 kg/m³, Monteringspude Textiline (polyester/PVC), Vask Nej, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Bør kun pletrenses |
| Ryghynde | Stof 90% polypropylen/10% polyester, Fyld Polyuretanskum, Skumdensitet 20 kg/m³, Monteringspude Textiline (polyester/PVC), Vask Nej, Blegning Må ikke bleges, Tørretumbling Må ikke tørretumbles, Strygning Må ikke stryges, Rens Tåler ikke kemisk rens, Instruktion Bør kun pletrenses |
| Egenskaber | Hurtigtørrende betræk, , Opløsningsfarvet polyesterstof |
| Behandling | |
| Farve | Mørk sand |
| Testet til | 110 kg |
| Vedligeholdelsesfri | Ja |
| Samle info | Usamlet |
| Vedligehold | Vedligeholdelsesfri. Vaskes med vand og mild sæbe. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent | Kontakt Kundeservice |


