
Sort stabelstol med sæde i olieret FSC® hårdttræ og ryglæn i vævet reb af polypropylen. Stel i galvaniseret stål. Det slidstærke træ er behandlet med olie for at beskytte det og fremhæve dets naturlige farve. Regelmæssig oliering af træet anbefales for at bevare dets farve og beskytte det mod fugt. Galvaniseringen hjælper med at beskytte stålet mod slid og rust. Havestolen kan stables for kompakt opbevaring.
| Størrelse samlet | Bredde 55 cm, Højde 85 cm, Dybde 58 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 42 |
| Stole armlæns højde | 66 cm |
| Vægt | 5,6 kg |
| Materiale | , Ryg 100% polypropylen, Sæde Massivt akacietræ, , Massivt akacietræ, |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Reb | 100% polypropylen |
| Funktion | Kan stables |
| Behandling | Olieret, |
| Farve | Sort, Natur |
| Testet til | 110 kg |
| Samle info | Samlet |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Vedligehold | Behandles med træolie i henhold til den vedlagte vejledning. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent |
Sort stabelstol med sæde i olieret FSC® hårdttræ og ryglæn i vævet reb af polypropylen. Stel i galvaniseret stål. Det slidstærke træ er behandlet med olie for at beskytte det og fremhæve dets naturlige farve. Regelmæssig oliering af træet anbefales for at bevare dets farve og beskytte det mod fugt. Galvaniseringen hjælper med at beskytte stålet mod slid og rust. Havestolen kan stables for kompakt opbevaring.
| Størrelse samlet | Bredde 55 cm, Højde 85 cm, Dybde 58 cm |
|---|---|
| Sædehøjde | 42 |
| Stole armlæns højde | 66 cm |
| Vægt | 5,6 kg |
| Materiale | , Ryg 100% polypropylen, Sæde Massivt akacietræ, , Massivt akacietræ, |
| Møbelsko | Polypropylen |
| Reb | 100% polypropylen |
| Funktion | Kan stables |
| Behandling | Olieret, |
| Farve | Sort, Natur |
| Testet til | 110 kg |
| Samle info | Samlet |
| Miljø- og sundhedsmærkninger | |
| Vedligehold | Behandles med træolie i henhold til den vedlagte vejledning. |
| Opbevaring | Bør opbevares indendørs om vinteren |
| Anvendelse | Udendørs |
| Producent |



